• Dziecku WARTO czytać. Ale którą książkę wybrać?

• Książka zachwyca, pobudza wyobraźnię, dodaje odwagi, wspiera proces moralnego i umysłowego rozwoju. Towarzyszy w chwilach radości i smutku, wywołuje głośny śmiech i łzy szczerego wzruszenia.

Rodzicu! Jesteś i zawsze będziesz najważniejszym wzorem do naśladowania. Bądź Rodzicu także pierwszym przewodnikiem po świecie książek. W tej podróży towarzysz dziecku i pomagaj odkrywać radość płynącą z lektury.

Stare Chińskie przysłowie mówi: Gdy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.

Przynieś więc Rodzicu swemu dziecku radość wielu książkowych przyjaźni. To największe dobro, które będzie procentowało każdego dnia dziecięcego i dorosłego życia!

Ponad wszelką wątpliwość dziecku warto czytać. Ale którą książkę wybrać? Poniższa lista książek powstała w oparciu o własne doświadczenia.  Jako mama, która kocha czytać swoim dzieciom i jako nauczyciel, który czerpie ogromną radość z czytania swoim przedszkolnym pociechom pragnę pomóc wybrać Tobie Rodzicu pozycje literatury dziecięcej, które bez wyjątku pokocha każdy szkrab i starszak.

A oto one:

1. Barbara Supeł - Staś Pętelka (seria)
          2. Barbara Supeł - Jadzia Pętelka (seria)
          3. Marta Galewska-Kustra  - Pucio (seria), Z muchą na luzie ćwiczymy buzię
          4. Paulette Bourgeois - Franklin (seria)
          5. Anita Głowińska - Kicia Kocia (seria)
          6. Gilbert Delahaye - Martynka (seria)
          7. Czesław Janczarski - Miś uszatek, Dalsze przygody Misia Uszatka
          8. Adam Bahdaj – Mały pingwin Pik-Pok
          9. Julia Duszyńska – Cudaczek-Wyśmiewaczek
          10. Gabriela Rzepecka-Weiss – Magiczna podróż Flory, Gdy pola się zgubi, Pola na Plaży
          11. Disney małe WIELKIE sprawy – m.in.: Judy (seria) Pierwszy zgubiony ząbek, Pora spać, Nowy rowerek, Urodziny Judy, Judy idzie do lekarza.
          12. Emilia Dziubak – Rok w lesie, Rok w krainie baśni (książki obrazkowe do opowiadania)
          13. Tomasz Trojanowski - Kocie historie
          14. Anna Kamiński – Pani K. zaczyna od nowa
          15. Joanna Papuzińska – Nasza mama czarodziejka
          16. Joanna Wachowiak – Opowiastki dla małych uszu, Historyjki dla małych uszu
          17. Wojciech Widłak – Wesoły Ryjek (seria)
          18. Eric- Emmanuel Schmitt – Wyspa Wolności,  O kotku, który bał się wszystkiego
          19. Paulina Płatkowska – O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą
          20. Vaclav Ctvrtek – Rumcajs
          21. Marta Krzemińska – Królik Franek (seria)
          22. Wojciech Widłak – Pan Kuleczka (Seria)
          23. Marcin Mortka – Wiking Tappi (seria)
          24. Tomasz Samojlik – Żubr Pompik (seria)
          25. Jagoda Cieszyńska – Seria Logopedyczna Kocham Czytać Pakiet Niebieski 18 zeszytów (nauka czytania sylabami)

Pragnieniem każdego rodzica jest, aby dziecko wyrosło na dobrego, szczęśliwego i mądrego człowieka. Nasze problemy dnia codziennego, współczesne liczne obowiązki, zaangażowanie zawodowe skutkują często tym, że potrzeby emocjonalne dziecka zostają niezaspokojone. Ten deficyt często bywa odczuwalny jako samotność czy brak poczucia więzi emocjonalnej. Tymczasem wiele powinności rodzicielskich można dopełnić jedną bardzo prostą czynnością – CODZIENNYM, GŁOŚNYM, WSPÓLNYM CZYTANIEM na dobranoc …i nie tylko.

Spróbujcie sami. Gorąco zachęcam 😊

Agata Frankiewicz