Programy autorskie

• KALENDARZ BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

• „KALENDARZ BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA”

w którym dzieci wcielając się w rolę nauczycieli, uczyły ogólnych zasad bezpieczeństwa. Kalendarz został przekazany przedszkolakom
          z Przedszkola Publicznego Nr 34 w Rzeszowie. Bezpieczeństwo to jeden z wielu elementów życia, tak samo jak życzliwość, czy wzajemna pomoc. Dlatego też warto przygotować dziecko na trudne sytuacje i je przećwiczyć.  Najlepiej uczyć zasad bezpieczeństwa poprzez zabawę, pozwalając dziecku stać się bohaterem historii. Symulacja sytuacji niebezpiecznych pobudzała dziecięcą wyobraźnię i pozwalała wpajać im właściwe reakcje np. prawidłowe zachowania na przejściu dla pieszych, właściwie reagowanie na potencjalne zagrożenie ze strony osób nieznajomych, odpowiednią ochronę przed bezpańskim, agresywnym psem. Realizując program, spotkaliśmy się z zadowoleniem dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach oraz z akceptacją rodziców.  Konkludując, rodzice uznają potrzebę realizacji tego typu zajęć i są zadowoleni, że przedszkole wychodzi z taką inicjatywą.