Informacja dla rodziców dzieci nowo przyjętych oraz rodziców dzieci już uczęszczających do naszego Przedszkola

• INFORMACJE OGÓLNE DLA WSZYSTKICH RODZICÓW

• INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Dzieci ubieramy wygodnie, w rzeczy nie krępujące ruchów i umożliwiające swobodna zabawę i poruszanie się, z rozciągliwymi dekoltami. Ubiór „na cebulkę”,
          • W pierwszym dniu przedszkola dziecko otrzymuje własne miejsce w szatni. Zostaje ono podpisane w umowny sposób - znaczkiem, imieniem. Warto wytłumaczyć dziecku, że powinno pilnować swoich rzeczy, pokazać, która jest jego szafka, jakie dostało kapcie, buty, ubrania rezerwowe,
          • Dzieci przyprowadzane są zgodnie z deklarowanym czasem: przyprowadzanie do 8.15. Odbieranie od 14.30 (z wyłączeniem sytuacji wyjątkowych oraz okresu adaptacji nowych dzieci),
          • Spóźnienia i nieobecności zgłaszane powinny być dzień wcześniej nauczycielce, emailowo lub telefonicznie do godziny 8.30,
          • Dzieci przyprowadzane są i odbierane przez rodziców lub upoważnione osoby,
          • Rodzice czekają aż dziecko wejdzie do sali samo lub zostanie odprowadzone przez pracownika przedszkola,
          • Dla wszystkich nowoprzyjętych dzieci zamawiamy po dwie karty do rejestracji pobytu. Cena jednej karty: 17 zł. W dniach 29-31.08.2022r. w godz.8.00-15.00 prosimy dokonać płatności za karty (można zamówić więcej kart) u Intendenta (proszę posiadać odliczoną kwotę). POSIADANIE KART JEST NIEZBĘDNE DO ROZLICZANIA POBYTU DZIECKA.
          • W dniach 30-31.08.2022r. prosimy również przynieść rzeczy potrzebne do leżakowania (Grupa I - dzieci 3 letnie urodzone 2019 r.) - prosimy podpisać wszystkie rzeczy i przynieść je w podpisanej torbie oraz rzeczy na przebranie - wg Wyprawki w podpisanym woreczku.
          • Przedszkole nie prowadzi ubezpieczenia grupowego od NNW dzieci. Rodzice mogą dokonywać ubezpieczenia  indywidualnie w wybranej przez siebie Firmie Ubezpieczeniowej.
          • Rodzice dzieci już uczęszczających, którzy zagubili karty do rejestracji pobytu dziecka w przedszkolu proszeni są o zgłoszenie potrzeby zakupu (ilość kart - każda karta 17 zł.) u Intendenta lub emailowo: intendent@pp12.resman.pl lub telefonicznie: 17 748 32 71 (75).
          • Dzieci korzystają ze zbiorowego żywienia - gotujemy we własnej kuchni, tzn. wszystkim dzieciom podawane są takie same posiłki. W wyjątkowych przypadkach, w których dziecko ma zaleconą dietę Rodzice są zobowiązani dostarczyć wniosek o stosowanie diety dla dziecka wg zaleceń lekarza oraz zaświadczenie lekarskie, w celu ustalenia czy stosowanie określonej diety będzie możliwe w warunkach przedszkolnych.
          • Prosimy zapoznać się z artykułami nt. przygotowania dziecka do uczęszczania do przedszkola (Zakładka - Artykuły dla rodziców oraz  zakładka - WARTO PRZECZYTAĆ) oraz Klauzulami ochrony danych osobowych - zakładka RODO.
          • Procedury_bezpieczenstwa_PP12_wrzesien_2020_r..pdf
          • Pliki do pobrania - zamieszczone poniżej prosimy dostarczyć  w pierwszym dniu pobytu dziecka w Przedszkolu lub w dniach od 30-31.08.2022r.):
          1. Ankieta_informacyjna_o_dziecku.docx
          2. UPOWAZNIENIE_DO_ODBIORU_DZIECKA_-_klauzula_2019(1).pdf
          3. WIZERUNEK_DZIECKA_-__klauzula_2019(1).pdf
          4. TEMPERATURA___klauzula_-_aktualny_od_09.2020(1).pdf
          5. OSWIADCZENIE_Rodzicow_w_okresie_pandemii_-_01.09.2020.pdf

Nowo przyjęte dzieci 3 letnie (urodzone w roku 2019)  będą uczęszczać do grupy I (3latki)  i II (3-4 latki)

Dzieci starsze (4,5 i 6 letnie) będą uczęszczać do grupy II, III, IV, V i VI

Każda z grup będzie prowadzona przez 2 nauczycielki i pomoc nauczyciela.

Listy przynależności do poszczególnych grup dostępne w Placówce od 1 lipca 2022 r. lub telefonicznie: 17 748 32 75 lub 17 748 32 71

Z uwagi na wymagania sanitarne związane z COVID-19 dzieci nie mogą wnosić do Przedszkola ani zabierać z Placówki  żadnych niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Dzieci nie mogą również przynosić wody lub innych napojów (w salach dostępna jest woda w dystrybutorach obsługiwanych przez opiekunów) ani produktów spożywczych.

Dalsze informacje w późniejszym terminie.