• KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA NR 12 W RZESZOWIE NA LATA 2020-2025

        •                                 Przedszkole Publiczne Nr 12 w Rzeszowie

          KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA NR 12 W RZESZOWIE NA LATA 2020-2025

           „Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi.”

          Janusz Korczak

          Koncepcja Pracy Przedszkola została opracowana w oparciu o:

          1.Ustawę o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. (Tekst jednolity: Dz. U. z 2004r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.);

          2. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1) z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej. Na podstawie art. 47 ust. 1 pkt 1 lit. a, b, e, f i h ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59)

          3. Rozporządzenie MEN z dnia 7 października 2009 roku w sprawie sprawowania nadzoru pedagogicznego ( Dz. U. Nr. 168, poz. 1324);

          4.  Kartę Nauczyciela z dnia 26 stycznia 1982r. (Tekst jednolity: Dz. U.  z 2006r.
          nr 97, poz. 674 z późn. zm.);

          5. Konwencję o prawach dziecka z dnia 20 listopada 1989r;

          6. Statut Przedszkola Publicznego Nr 12 w Rzeszowie;

          Koncepcja Pracy Przedszkola jest realizowana poprzez cele i zadania zawarte
          w dokumentach szkolnych, aktualizowanych, opartych na odpowiednich podstawach prawnych, takich jak: 

          - Statut Przedszkola

          - Program Profilaktyki

          - Program Wychowawczy

          - Plan nadzoru pedagogicznego dyrektora przedszkola.

           

           

           

          GŁÓWNE CELE KONCEPCJI

          Priorytetem naszej działalności jest wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci w zależności od ich indywidualnych potrzeb i możliwości, zmierzające do osiągnięcia stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Koncepcja pracy naszego przedszkola opiera się na edukacji zdrowotnej. Od wielu lat realizujemy programy o tej tematyce np. „Kubusiowi przyjaciele natury”, „Mamo, tato wolę wodę”, programy Akademii Zdrowego Przedszkolaka i Akademii Aquafresh. Nasze działania mają nas przybliżyć do certyfikatu „Sieci placówek promujących zdrowie”. Uważamy, że kształtowanie aktywnej postawy wobec własnego zdrowia i przyrody powinno zaczynać się jak najwcześniej - od przedszkola. Działaniami chcemy objąć całą społeczność przedszkolną, tak dzieci, jak ich środowisko rodzinne. Pragniemy nawiązać współpracę ze środowiskiem społecznym, aby wymieniać się doświadczeniami z innymi.

          Współczesne dzieci dorastają w świecie mediów, dlatego też potrafią korzystać z urządzeń takich, jak tablet czy smartfon. Biorąc to pod uwagę, warto zaznaczyć, że obniża się wiek inicjacji korzystania z nowych technologii. Edukacja medialna jest obecnie sprawą kluczową w wychowaniu najmłodszych, gdyż dla nich medialna rzeczywistość jest zastana, w niej przyszli na świat, uczą się i będą dorastać. Naszym celem jest rozwijanie naukowych możliwości przedszkolaków, dlatego w kolejnych latach będziemy realizować program edukacji multimedialnej.

          CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA

          Przedszkole zlokalizowane jest w Rzeszowie na osiedlu Andersa. Jest to dzielnica, na której głównie znajdują się bloki i niewiele domów jednorodzinnych. Przedszkole jest samorządową placówką publiczną, prowadzoną przez Samorząd lokalny- Miasto Rzeszów. Placówka ta obejmuje opieką 150 dzieci w wieku 3-6 lat. Otwarte jest w godzinach 6:30-17.00. Przedszkole posiada 6 przestronnych, widnych i doskonale wyposażonych we wszelkie potrzebne pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zabaw, sprzęt audiowizualny, biblioteczkę a także meble dostosowane do wieku dzieci. Posiada również salę do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz logopedycznych. Dzieci mogą czuć się bezpiecznie w przestronnym ogrodzie przedszkolnym w otoczeniu zieleni, na którym znajduje się piaskownica i sprzęt do zabaw. Posiłki przygotowywane są w przedszkolnej i dobrze wyposażonej kuchni. Placówka współpracuje z lokalnymi instytucjami takimi jak: Szkoła Podstawowa Nr 8, Dom Kultury „Karton”, biblioteka, WSiZ, Dom Pomocy Społecznej, Policja, Straż Pożarna. W przedszkolu pracuje wykfalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Każdy z pracowników przedszkola dostrzega znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywność w indywidualnym rozwoju dziecka. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu placówki umożliwia ciągły rozwój przedszkola.

           

           

           

          MISJA PRZEDSZKOLA

          Nasze Przedszkole promuje zdrowie, ekologię i środowisko lokalne. Najważniejsze dla placówki jest dobro dziecka. Nasze przedszkole zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo, tworzy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka, wspiera Rodzinę w procesie wychowania i nauczania, kształtuje postawy moralne a także proekologiczne. Placówka nasza przestrzega zasad, które wynikają z Konwencji Praw Dziecka oraz promuje zdrowie fizyczne i psychiczne. Przedszkole prowadzi działalność w zakresie wychowania przedszkolnego i inne zajęcia dydaktyczne oraz rozwojowe takie jak: język angielski, rytmika, religia, zajęcia logopedyczne. Pragniemy by dziecko z radością odkrywało piękno przyrody i rozumiało otaczający go świat. Jeżeli pragniesz widzieć swoje dziecko szczęśliwe i uśmiechnięte, przyprowadź je do naszego przedszkola.

           WIZJA PRZEDSZKOLA

          • Nasze przedszkole jest placówką otwartą, bezpieczną i przyjazną zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
          •  Wizją naszego przedszkola jest wspomagać dzieci we wszechstronnym rozwoju ich osobowości
          • Dzieci wdrażane są do samodzielności w sferze intelektualnej, fizycznej, społeczno-emocjonalnej i artystycznej.
          • Wprowadzamy dziecko w świat wartości uniwersalnych: dobro, piękno, prawda i miłość.
          • Ściśle współpracujemy z rodzicami, którzy współdecydują i uczestniczą 
            w działaniach podejmowanych na rzecz przedszkola.
          • Dzięki skutecznej promocji nasze przedszkole ma dobra opinię w środowisku lokalnym. Dobra baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia dopełnia działania dydaktyczno - wychowawcze      i wpływa na wysoką ocenę. Placówka inwestuje w nauczycieli, pracowników, bazę lokalowa, a zyskują na tym przede wszystkim dzieci. Przedszkole jest zarządzane w sposób sprawny i nowoczesny, a pracownicy mają satysfakcję ze swojej pracy.
          • Nasze przedszkole jest przyjazne dzieciom. Ciągle doskonalimy swoją bazę lokalową. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt, nowe meble, pomoce dydaktyczne i piękne zabawki. Nasz plac zabaw zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu i zachęca do zabawy
          • Działania edukacyjne przedszkola umożliwiają osiągnięcie sukcesu w szkole.
          • Nasza placówka jest rozpoznawalna w środowisku ze względu na wysoką jakość edukacji i ciekawą ofertę dla dzieci.
          • Przedszkole nastawione jest na rozwój zawodowy każdego nauczyciela, który jest odpowiedzialny za prace z wychowankiem, a praca jest dla niego wyzwaniem do coraz nowych rozwiązań.
          • Nauczycielki znają potrzeby i zainteresowania dzieci oraz posiadają umiejętność atrakcyjnego prowadzenia zajęć. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań, są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie. Poszukują innowacyjnych rozwiązań, mają wysokie kwalifikacje, pracują z pasją ciągle doskonaląc swoje umiejętności
          • Zapewniamy dzieciom możliwość korzystania z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.
          • Podążając za wymogami współczesnego świata, wykorzystujemy nowoczesność w edukacji przedszkolnej.
          • Media i multimedia cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Z tego powodu rośnie konieczność przygotowania dzieci do odpowiedniego korzystania z mediów. Wychowanie medialne realizowane już na poziomie przedszkola jest szansą na przygotowanie dzieci do krytycznego odbioru przekazów medialnych oraz sprawnego posługiwania się mediami jako narzędziami rozwoju poznawczego.
          • Działamy metodami aktywnymi w celu rozwijania kreatywności wychowanków.
          • Nauczyciele wykazują ustawiczne zainteresowanie doskonaleniem swojej pracy, autorefleksją i gotowością do współpracy,
          • Organizujemy dzieciom różnorodną, bogatą w doświadczenia aktywność ruchową.
          • Promujemy jest zdrowy styl życia. „W zdrowym ciele zdrowy duch” – tworzymy warunki dla promocji zdrowia.
          • Kształtujemy u dzieci postawy prozdrowotne w zakresie aktywności fizycznej, higieny i zdrowego odżywiania (Eko – produkty), zachowania proekologiczne oraz aktywne postawy wobec środowiska lokalnego.
          • Współpraca z instytucjami, placówkami działającymi na rzecz promocji zdrowia.
          • Przedszkole umożliwia dzieciom wszechstronne poznanie przyrody.
          • Rozwijamy u wychowanków szacunek i poczucia odpowiedzialności za stan
            i pomnażanie zasobów naturalnych środowiska przyrodniczego.
          • Promujemy działania przedszkola i osiągnięcia dzieci w środowisku lokalnym   i regionie.
          • Naszym celem jest wychowanie człowieka ciekawego świata, który go otacza.
          • Ukazujemy prawidłowe postawy i zachowania związane z funkcjonowaniem
            w rodzinie i w swoim środowisku, regionie.
          • Rozbudzamy zainteresowania dzieci kulturą i poszanowaniem tradycji ludowych.

           

          MODEL ABSOLWENTA NASZEGO PRZEDSZKOLA

          • Absolwent naszego przedszkola jest twórczy, radosny i ciekawy świata.
          • Traktuje zdrowie jako wartość i wykazuje aktywną postawę wobec własnego zdrowia.
          • Jest sprawny fizycznie.
          • Podejmuje działania prozdrowotne i proekologiczne.
          • Wykazuje własną aktywność, samodzielnie rozwiązuje problemy.
          • Ma poczucie własnej wartości jako członek społeczności lokalnej.
          • Potrafi współdziałać w grupie, przestrzega ustalonych reguł, potrafi radzić sobie z porażką.
          • Jest wrażliwe na potrzeby innych.
          • Nie obawia się występować publicznie, reprezentować grupę czy przedszkole, chwalić się swoimi sukcesami i pomysłami.
          • Jest dobrze przygotowany do zadań jakie stawia szkoła.
          • Jest dobrze przygotowany do korzystania z multimediów.
          • Zawsze stara się osiągać górny pułap swoich możliwości.
          • Rozwija swoje dary i talenty
          • Jest wrażliwy estetycznie.
          • Akceptuje zdrowy styl życia.
          • Ma bogatą wiedzę o środowisku przyrodniczym.
          • Cechuje się gotowością do działania na rzecz środowiska przyrodniczego
            i społecznego.
          • Propaguje działania ekologiczne w sali, rodzinie i miejscu zamieszkania.
          • Zna swoje miasto – tradycje, zwyczaje, obrzędy w swoim środowisku lokalnym.
          • Czuje się Polakiem.
          • Dostrzega atrakcyjność własnej „małej ojczyzny”.
          • Dziecko idące dalej w świat z naszej placówki jest samodzielne, uspołecznione, pełne tolerancji, świadome swojej wartości, TWÓRCZE, zna doświadczenie niepowodzenia, ale wie, że błąd zawsze można naprawić. Jest aktywne, szczęśliwe i koleżeńskie.

           

          KIERUNKI REALIZACJI KONCEPCJI PRAC
          Z WYSZCZEGÓLNIENIEM KOLEJNYCH LAT SZKOLNYCH

          Rok szkolny 2020/2021

          Zdrowy styl życia

          Głównym celem naszego przedszkola jest kształtowanie czynnej postawy wobec zdrowia, utrwalanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych, wspieranie rozwoju psychomotorycznego poprzez twórcze metody, a zarazem rozwijanie sprawności ruchowej dzieci, dlatego też naszym zdaniem bogacenie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie -to podstawa dziecka przedszkolnego. Poznanie możliwości własnego organizmu, czynników, które mu szkodzą lub pomagają w rozwoju, to również lepsze poznanie otaczającej dziecko rzeczywistości. Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują bardzo dużo informacji na temat zdrowia i profilaktyki. Dlatego też naszym zadaniem jako wychowawcom jest przekazywanie ich, tak aby dziecko wiedziało jakie czynniki wpływają pozytywnie na ich zdrowie.

          • Promowanie zdrowego stylu życia dzieci poprzez rozbudzanie zamiłowania do zabaw, ćwiczeń i gier sportowych oraz poszerzenie wiadomości na temat zdrowego odżywiania się i zagrożeń środowiska przyrodniczego,
          • Uświadamianie dzieciom, co sprzyja, a co zagraża ich zdrowiu oraz zdrowiu rówieśników,
          • Podejmowanie działań mających na celu zachowanie higieny osobistej, higieny słuchu i wzroku oraz bezpieczeństwa swojego i innych,
          • Poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy,
          • Wyrażanie życzliwości, tolerancji i szacunku wobec innych, zwłaszcza do osób niepełnosprawnych i starszych poprzez zrównoważony stosunek do zdrowia, choroby, kalectwa,
          • Kształtowanie pozytywnego obrazu własnej osoby i radzenie sobie z emocjami w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodniejszego znoszenia stresów i porażek,
          • Zapewnianie warunków sprzyjających rozwijaniu aktywności ruchowej,
          • Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez różnorodne metody i formy prac.

            Rok szkolny 2021/2022

             Edukacja multimedialna

          Naszym celem jest rozwijanie naukowych możliwości, pasji, zainteresowań przedszkolaków. Podążając za wymogami współczesnego świata, pragniemy wykorzystać nowoczesność w edukacji przedszkolnej. Poprzez zabawę połączoną z nauką dającą możliwość korzystania z nowoczesnych zdobyczy technologii takich jak: tablica multimedialna, Photon, laptop, tablet pragniemy prawidłowo zapoznać dziecko z aspektami multimediów, które są nieodzownym elementem współczesnego życia i edukacji, To również ciekawy sposób na uważne i bardziej wnikliwe spojrzenie dzieci na otaczający je świat, bliższe i dalsze środowisko. To również zaciekawienie, zaskoczenie, chęć działania, pokonywanie własnych słabości, rozwijanie umiejętności, wzbogacanie wiedzy, dążenie do celu, radość.

          • Wyrównywanie szans edukacyjnych dla wszystkich dzieci.
          • Pozwala na większy kontakt dziecka z dzieckiem, z rodzicami poprzez wspólną zabawę, naukę i przebywanie razem.
          • Rozwijanie kreatywnego myślenia.
          • Uczy pracy na komputerze i tablicy interaktywnej.
          • Uczy pracy w grupie.
          • Uczy nabrania pewności siebie.
          • Pozwala na wnikliwe spojrzenie dzieci na otaczający świat.

          Rok szkolny 2022/2023

          Świat sztuki

          Szczególną rolę w przedszkolu odgrywa wychowanie plastyczne. Za pośrednictwem twórczej ekspresji plastycznej i percepcji otaczającego świata wspomagany jest wszechstronny rozwój dziecka, w tym jego osobowość twórcza. Ekspresja plastyczna dziecka ma charakter spontaniczny, wynika bezpośrednio z jego przeżyć, spostrzeżeń, wyzwala wyobraźnię i fantazję. Poprzez różnorodność i atrakcyjność zastosowanych technik plastycznych możemy wpływać na rozwój tego typu zainteresowań u dzieci.

          Naszym celem oprócz poznania wybranych elementów historii sztuki, jest nauczenie dzieci patrzenia na otaczający świat poprzez pryzmat kształtów i kolorów, kresek i plam, uczynienie małego dziecka aktywnym, wrażliwym i otwartym. Ważne jest, aby prace plastyczne wykonywane przez dzieci pozwoliły im odczuć sukces, który wzmocni poczucie własnej wartości i zmotywuje do dalszej pracy. 

          • Poznawanie dzieł znanych artystów.
          • Inspirowanie do tworzenia i rozwijania własnej wyobraźni twórczej.
          • Wprowadzenie dzieci w świat dawnych i obecnych przeżyć estetycznych.
          • Zmniejszenie dystansu pomiędzy dziełem sztuki a małym odbiorcą. 
          • Nauczenie dzieci patrzenia na otaczający świat poprzez pryzmat kształtów i kolorów, kresek i plam.
          • Uczynienie małego dziecka aktywnym, wrażliwym i otwartym. 
          • wzmocni poczucie własnej wartości i zmotywuje do dalszej pracy. 
          • Wykorzystywanie metod impresyjnych, tj. prezentowanie dzieł malarstwa oraz metod ekspresyjnych, czyli tworzenie dzieł plastycznych.
          • Udział w wystawach plastycznych.
          • Wyzwalanie u dzieci inwencji twórczej oraz stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju.

           

          Rok szkolny 2023/2024

          Edukacja międzykulturowa

          Wychowując dziecko w przedszkolu powinniśmy dostarczać mu takiej wiedzy i doświadczeń, które pomogą zrozumieć i uporządkować świat. Respektując prawidłowości rozwojowe wieku przedszkolnego, takich jak egocentryzm w myśleniu, myślenie intuicyjne, uogólniona ciekawość, uczenie się różnicowania dobra i zła, skłonność do fantazjowania, mamy szansę , jak i obowiązek być przewodnikiem małego człowieka po skomplikowanym i niedostępnym świecie społecznym. W procesie edukacji dążymy do dostrzegania i akceptacji innych kultur, poprzez poznanie tych kultur, ich tradycji, przyjęcia postawy otwartości wobec świata, porozumiewania się w skali światowej.

          • Nauczenie dzieci tolerancji i poszanowania drugiego człowieka, by stały się dobrymi i empatycznymi ludźmi.
          • Wypracowanie w dzieciach tolerancji na odmienność innych kultur, ludzi i zachowań.
          • Zapoznanie z ogólnymi zasadami wychowania wielokulturowego.
          • Zapoznanie dzieci z krajami Unii Europejskiej, kulturą i obyczajami tych krajów.
          • Zaznajomienie dzieci z prawami dziecka i człowieka.
          • Szacunku do drugiego człowieka, jego życia, praw i zainteresowań.
          • Poznawanie innych kultur i porządkowanie wiedzy o świecie.
          • Przygotowywanie do kontaktów z innymi.
          • Wzmacnianie wzajemnej akceptacji i zaufania.
          • Kształtowanie przynależności do grupy kulturowej, etnicznej i religijnej.
          • Kształtowanie pozytywnego wzorca w stosunku do odmienności.

          Rok szkolny 2024/2025

          Wychowanie do wartości

          Fundamentalnym etapem, a jednocześnie miejscem, w którym rozpoczyna się proces wychowania jest dom rodzinny, tutaj dziecko poszukuje wzorców, by potem kierować się nimi w dorosłym życiu. Przedszkole to instytucja wspomagająca i wspierająca rodziców lub opiekunów w wychowaniu ich dzieci, to pierwszy element edukacji wzajemnego współżycia w grupie rówieśniczej, to nauka wchodzenia w relacje, zasady, role jakie pełnią poszczególni członkowie małej społeczności. Dziecko potrzebuje nie tylko ochrony ze strony dorosłych, wsparcia, zrozumienia, wzorów do naśladowania, pokonywania swoich słabości i nieśmiałości, ale przede wszystkim przewodnictwa w odkrywaniu tajemnic otaczającego świata, kreatywności i aktywności. Wprowadzane oddziaływania wychowawcze będą spełniały niewątpliwie swoją rolę, jeśli cała społeczność przedszkola – nauczyciele, rodzice, pracownicy administracji i obsługi, a także same dzieci będą uczestniczyły w realizacji tego procesu.

          • Kształtowanie poczucia wartości.
          • Kształtowanie u dzieci samodyscypliny.
          • Tworzenie środowiska wychowawczego opartego na wartościach zawartych w Konwencji Praw Dziecka i zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
          • Zmierzanie do ukształtowania postawy dziecka w kierunku szanowania samego siebie, dokonywania prawidłowych i świadomych wyborów, kierowania się zasadami szacunku, poszanowania godności każdego człowieka.
          • Tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi miłości, uczciwości, tolerancji, odpowiedzialności, jedności, pokoju i patriotyzmu.
          • Wspieranie procesu tworzenia hierarchii wartości dziecka poprzez swoją postawę i we współpracy z wszystkimi środowiskami wychowawczymi – rodzinną i środowiskiem lokalnym.

          Rok szkolny 2020/2025

           Współpraca z rodzicami

          Rodzice w naszym przedszkolu traktowani są jako partnerzy w procesie wychowania. Zadaniem wszystkich pracowników placówki jest dbałość o pozytywne relacje
          z rodzicami wychowanków.

           Zadania do realizacji w ramach współpracy z rodzicami:


          • Dążenie do jedności i oddziaływań dydaktyczno – wychowawczych przedszkola i środowiska rodzinnego.
          • Wszechstronny rozwój dziecka.
          • Nawiązanie partnerskiego stosunku z rodzicami.
          • Zapoznanie rodziców z realizowanymi w przedszkolu planami i programami pracy dydaktyczno – wychowawczej.
          • Przekazanie wiedzy na temat funkcjonowania dziecka w przedszkolu.
          • Wspieranie rodziców w celu osiągnięcia przez dziecko gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
          • Przekazywanie porad i wskazówek od nauczycieli i psychologa w rozpoznawaniu przyczyn trudności wychowawczych oraz doborze metod udzielania dziecku pomoc.
          • Wzmacnianie więzi rodzinnych i relacji między pokoleniowych.
          • Włączenie rodziców dzieci do życia grupy i przedszkola.
          • Zaangażowanie rodziców w prace na rzecz przedszkola.
          • Rozbudzanie świadomości zdrowotnej, ekologicznej i pedagogicznej rodziców

          Rok szkolny 2020/2025

           

          Współpraca ze środowiskiem lokalnym

          • Promocja placówki i zaangażowanie w życie społeczne środowiska lokalnego.
          • Podtrzymywanie tradycji organizowania imprez o charakterze otwartym dla społeczności lokalnej.
          • Ciągła współpraca z instytucjami oświatowymi, organizacjami, instytucjami
             i władzami samorządowymi.
          • Udział w akcjach charytatywnych.
          • Organizowanie praktyk studenckich.
          • Włączanie się w organizowanie na terenie miasta przedsięwzięć kulturalnych, konkursów oraz udział w niektórych imprezach o charakterze lokalnym i ogólnokrajowym.

           

          Ewaluacja koncepcji

          • Ewaluacja planu rozwoju placówki prowadzona będzie na bieżąco, na jej podstawie nastąpi prognozowanie kierunku zmian.
          • Każdy pracownik pedagogiczny i obsługi zna koncepcję.
          • Raz w roku podjęta będzie dyskusja w celu ewentualnych poprawek – wprowadzenie koniecznych zmian.
          • Po zakończeniu każdego roku – sprawdzenie realizacji celów, wprowadzenie koniecznych zmian, ocena stopnia zaangażowania osób odpowiedzialnych.
          • Po zakończeniu realizacji całej koncepcji – ocena efektów realizacji koncepcji, wnioski do planowania pracy w latach następnych.
          • Rodzice zapoznają się z koncepcją na zebraniu ogólnym i poprzez stronę internetową, mogą również wyrażać opinie i wnioskować o zmiany w koncepcji.

           

          Wskaźniki efektywności koncepcji

           

          • umiejętności i zdolności dzieci
          • aktywność dzieci
          • oferta przedszkola
          • zadowolenie dzieci
          • opinia rodziców
          • wyniki diagnozy gotowości szkolnej
          • osiągnięcia absolwentów w szkole
          • wyniki konkursów, przeglądów itp.
          • znajomość koncepcji pracy przedszkola przez rodziców i nauczycieli
          • imprezy i uroczystości w przedszkolu.

           

          Opracowały: Edyta Graboś, Agnieszka Ślęczka, Joanna Leśniak

           

           

           

    • Kontakt

      • Przedszkole Publiczne Nr 12 w Rzeszowie
      • 17 7483275 - Dyrekcja 17 7483276 - Księgowość 17 7483271 - Intendent Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /PP12_Rzeszow/SkrytkaESP
      • ul. Kopaczewskiego 1 35-222 Rzeszów Poland
      • IOD Artur Bubicz- e-mail: iod4@erzeszow.pl
      • Grupa I Renata Ceroń - rceron@pp12.resman.pl
      • Grupa II Magdalena Pająk- mpajak@pp12.resman.pl Joanna Leśniak- jlesniak@pp12.resman.pl
      • Grupa III Angelika Rumak- arumak@pp12.resman.pl Jolanta Szwed- jszwed@pp12.resman.pl
      • Grupa IV Edyta Graboś - egrabos@pp12.resman.pl Paulina Płoch - pploch@pp12.resman.pl
      • Grupa V Anetta Bester - abester@pp12.resman.pl Edyta Graboś - egrabos@pp12.resman.pl
      • Grupa VI Agata Hetman - ahetman@pp12.resman.pl Magdalena Zielińska - mzielinska@pp12.resman.pl
      • Intendent: 7.30 - 14.30
      • poniedziałek 15.30-16.00 środa 8.00-9.30
      • Anna Słapczyńska-Nowak - aslapczynskanowak@pp12.resman.pl
      • Aleksandra Sopel - asopel@pp12.resman.pl
      • Karolina Betleja - kbetleja@pp12.resman.pl