Misja i wizja naszego przedszkola

MISJA

Najważniejsze dla nas jest, aby nasze dzieci były radosne i szczęśliwe oraz twórcze, gdyż wtedy wyrosną z nich szczęśliwi i twórczy dorośli.

WIZJA

• W naszym przedszkolu uczymy dzieci wiary we własne możliwości, rozwijamy w nich optymizm i poczucie własnej wartości.
  • Zapewniamy dzieciom poczucie bezpieczeństwa i równość szans.
  • Zachęcamy do swobodnego wyrażania próśb i oczekiwań.
  • Uczymy jak radzić sobie w różnych sytuacjach.
  • Obserwujemy dzieci i pomagamy im rozwijać ich talenty.
  • Uczymy życzliwości, empatii, optymizmu  i dobrego humoru.
  • Wspieramy rodziców i pomagamy im rozwiązywać problemy wychowawcze.
  • Efektywnie współpracujemy z rodzicami naszych wychowanków.
  • Dążymy do pogłębienia więzi emocjonalnych z rodziną poprzez uroczystości i spotkania rodzinne.
  • Pracujemy na sprawdzonych metodach, ale jednocześnie dążymy do wdrażania nowych, innowacyjnych pomysłów.
  • Kadra pedagogiczna oraz personel przedszkola świadomie i systematycznie pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności, po to, aby zapewnić dzieciom wychowanie, edukację i opiekę na najwyższym poziomie.
  • Tworzymy różnorodne możliwości obcowania dziecka ze sztuką, po to, aby dostarczać mu przeżyć i wzruszeń.
  • Pragniemy, aby w przyszłości każde dziecko z własnej inicjatywy szukało kontaktu ze sztuką.
  • Dążymy do realizacji dziecięcych marzeń poprzez różne środki ekspresji twórczej.
  • Dążymy do ukształtowania postawy przyszłego twórcy i odbiorcy sztuki oraz optymistycznego i odpowiedzialnego członka dorosłego społeczeństwa.
  • Unowocześniamy i wzbogacamy bazę przedszkola niezbędną do realizacji wyznaczonych zadań.
  • Nasi wychowankowie to uśmiechnięte, szczęśliwe i pełne kreatywnej energii dzieci.
  • Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia obowiązku szkolnego, gdyż są:

- otwarci – łatwo nawiązują i utrzymują kontakty z rówieśnikami i osobami dorosłymi, chętnie i bez obaw uczestniczą w nowych zadaniach i sytuacjach społecznych;

- odpowiedzialni – starają się przewidzieć skutki swoich działań, cieszą się z sukcesów, akceptują porażki, jeśli są w stanie – szukają rozwiązań alternatywnych;

- ciekawi świata – interesują się życiem ludzi w innych krajach, poznają środowiska, w których żyją, krajobrazy, florę, faunę, zwyczaje narodowe, kulturę;

- rozważni – potrafią zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, postępują zgodnie z zasadami higieny, wykazują stosowną i racjonalną aktywność fizyczną, rozumieją ograniczenia, wynikające z ich wieku i stanu zdrowia;

- uczciwi – rozróżniają dobre i złe uczynki w oparciu o system wartości obowiązujący w jego otoczeniu;

- tolerancyjni – rozumieją, że różnice między ludźmi są czymś normalnym i pożądanym, w każdym starają się dostrzec coś dobrego

i zrozumieć go, wiedzą, że istnieją różne sposoby komunikowania się;

- optymistyczni – wiedzą, że wszyscy ludzie przeżywają czasem porażki i niepowodzenia, lecz wierzą, ze potrafią sobie z nimi poradzić, wiedzą, że istnieją pokojowe metody rozwiązywania konfliktów.