Artykuły dla rodziców

 • Zmiana w organizacji pracy Przedszkola - 13.07.2020r.

  UWAGA!

  W DNIU 13 LIPCA 2020R. (PONIEDZIAŁEK) Przedszkole będzie czynne od godz.8.00. w związku z koniecznością przeprowadzenia dezynfekcji po wyborach prezydenckich.

  Przyprowadzanie dzieci od godz. 8.00 do 9.00

  Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Przedszkole jest czynne do 14.07.2020r. (wtorek) i od 3.08.2020r. do 28.08.2020r.

 • Piłka nożna dla dzieci

  Dziecięca Akademia Futbolu w Rzeszowie ogłasza nabór na zajęcia dla dzieci. Szczegóły poniżej na plakacie.

  DAF_plakat.png

 • Zmiana w organizacji pracy Przedszkola - 29.06.2020r.

  Drodzy  Rodzice,

  Uprzejmie informuję, że w dniu 29 czerwca 2020 r. (poniedziałek) Przedszkole  czynne będzie od godz. 8:00 ze względu na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji Placówki po wyborach prezydenckich (w Przedszkolu funkcjonuje lokal wyborczy).

  Schodzenie się dzieci do przedszkola w godz. 8:00-9:30.

  Śniadanie: 9.40.

                                                                                                          Renata Smyczyńska

                                                                                                          dyrektor PP12

 • ŻYCZENIA WAKACYJNE

  Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę, a szczególnie za zaangażowanie i wyrozumiałość w tym dla nas wszystkich trudnym okresie pandemii.

  Życzymy Państwu,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości a wszystkim przedszkolakom bezpiecznych i  słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola:)

 • Zapisy na okres wakacyjny zakończone

  Informuję Państwa, że zapisy na okres wakacyjny zostały zakończone. Nie posiadamy już wolnych miejsc. Funkcjonujemy nadal w reżimie sanitarnym, ograniczającym liczbę dzieci na sali.

 • KONKURS - PONAWIAMY PROŚBĘ O GŁOSY

  Drodzy Rodzice!!!

  Ruszyła kolejna tura konkursu plastycznego z programu Rossmann "czysciochowo.pl". Ponownie bardzo prosimy o głosowanie na pracę plastyczną z naszego Przedszkola. Głosować mogą uczestnicy programu Rossne! Junior czyli osoby, które należą do klubu Rossmann. Codziennie można oddać jeden głos. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.rossmann.pl/czysciochowo. Głosowanie rozpoczęło się 01.06.2020r. Już raz nam się udało, kolejny raz liczymy na Wasze głosy. Wytypowana praca plastyczna została wykonana przez Polę Brzozowską z grupy 3, jest piękna i warto oddać na nią głos a przy tym przyczynić się do zdobycia nagrody dla naszego Przedszkola. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie!!!

   

 • DRODZY RODZICE!

  Od dzisiaj na naszej stronie przedszkola w zakładce Propozycje zabaw - edukacja zdalna będziemy co tydzień zamieszczać nowe propozycje różnych zabaw i zadań związanych z tematem tygodnia. Powyższe propozycje są dla wszystkich dzieci bez względu na wiek i mogą je Państwo realizować wg własnego wyboru i potrzeb. Zapraszamy do wznowienia zdalnego nauczania.

  Nauczyciele

 • Praca Przedszkola w okresie wakacyjnym

  Przedszkola_wakacje_2020.pdf

  Przedszkole Publiczne Nr 12 w Rzeszowie w okresie wakacji pracuje w następujących terminach:

  od 01 lipca 2020 r. do 14 lipca 2020 r.

  oraz

  od 01 sierpnia 2020 r. do 30 sierpnia 2020 r.

   

  obowiązują zasady funkcjonowania jak w okresie epidemii COVID-19 - liczba miejsc ograniczona.

  Zapisy od 12 maja 2020 r. do 31 maja 2020 r. pocztą elektroniczną: sekretariat@pp12.resman.pl

   

 • Uwaga ! Zmiana funkcjonowania Przedszkola od 6 maja 2020 r.

  Informujemy Rodziców, iż od dnia 6 maja br. Pzedszkole będzie funkcjonować na innych zasadach, wskazanych w wytycznych MEN, GIS i MZ. 

   Zgłoszeń  dzeci proszę dokonywać poprzez email: sekretariat@pp12.resman.pl. lub telefonicznie 17 748 32 75  z podaniem daty ewentualnego przyjścia z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem.

  O przyjęciu dziecka każdorazowo będzie decydował dyrektor. Informacja zostanie Państwu przekazana emailowo. W okresie epidemii COVID-19 dziecko nie może uczęszczać do Przedszkola bez zgody dyrektora.

  Liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na wytyczne MZ i GIS wprowadzające reżim sanitarny.

  Dzieci będą przyjęte do Przedszkola po wypełnieniu przez rodziców stosownych oświadczeń (codziennych) i deklaracji jednorazowej oraz  sprawdzeniu stanu zdrowia dziecka, zgodnie z zaleceniami GIS.

  Procedury przyjmowania oraz stosowne oświadczenia do podpisania i dostarczenia przez rodziców do Przedszkola zamieszczone są poniżej.

  Proszę dostarczyć kartę elektroniczną do rejestrowania pobytu dziecka.

  UWAGA !!! Proszę zgłaszać ewentualną nieobecność zapisanego dziecka mailowo:sekretariat@pp12.resman.pl lub telefonicznie: 17 7483271 (75) w dniu poprzedzajacym nieobecność lub w nagłych przypadkach do 7.30 w dniu nieobecności. Informacja jest niezbędna w celu organizacji opieki i żywienia.

  Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS z Przedszkola w pierwszej kolejności powinny skorzystać te dzieci, których Rodzice  nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

  Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  Procedury_zapewnienia_bezpieczenstwa_PP12(1).pdf

  Oswiadczenia_rodzice.pdf

  deklaracja_jednorazowa_(dzien_rozpoczecia_uczeszczania).pdf

  Wytyczne dla Przedszkoli GIS

  WYTYCZNE_GIS_AKTUALIZACJA.docx

  Wytyczne GIS dla przedszkoli organizacja

 • UWAGA!! Zmiana terminu zgłaszania - ANALIZA POTRZEB RODZICÓW W ZAKRESIE EWENTUALNEGO OTWARCIA PRZEDSZKOLA OD 6.05.2020 R.

  Proszę Rodziców,  zainteresowanych przyprowadzeniem dzieci do Przedszkola od dnia 6 maja br. o zgłoszenie takiej potrzeby elektronicznie na adres: sekretariat@pp12.resman.pl

  w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 maja br. do godz. 16.00.

  Proszę podać w email: godziny pobytu dziecka i grupę.

  Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS z Przedszkola w pierwszej kolejności powinny skorzystać te dzieci, których Rodzice  nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

  Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      O ewentualnym otwarciu i zasadach funkcjonowania zostaną Państwo poinformowani poprzez          stronę internetową Przedszkola.

  Q&A Otwieramy przedszkola – informacja MEN

 • Przedłużenie zawieszenia zajęć w Przedszkolu !!!

  Drodzy Rodzice!

  Decyzją Rządu Rzeczpospolitej Polskiej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia wychowawczo-dydaktyczne i opiekuńcze zostają zawieszone 

  do dnia 24 maja 2020 r.       

  Przedszkole jest nieczynne. Trwa edukacja zdalna.

  Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i współpracę oraz Dzieciom za wspólną zabawę i edukację smileyheart

  Nauczyciele zamieszczają propozycje interesujących zabaw dla wszystkich dzieci w zakładce "Propozycje zabaw - edukacja zdalna" wynikające z podstawy programowej wychowania przedszkolnego, programów i planów dydaktyczno-wychowawczych oraz ramowego rozkładu zajęć. W szczególny sposób prosimy o zainteresowanie rodziców dzieci z grupy V i VI przygotowujących się do podjęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

  Służymy pomocą, wszelkie pytania, wątpliwości prosimy kierować telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Nauczyciele utrzymują z Państwem stały kontakt mailowy. Adresy poczty elektronicznej nauczycieli w Aktualnościach.

  Zapraszamy również na nasz INSTAGRAM cieszący się dużym zainteresowaniem gdzie znajdą Państwo inspirację do zabaw kulinarnych z dziećmi. Jeśli Dzieci mają ochotę na szczególne dania przedszkolne prosimy o kontakt, zamieścimy przepisy smiley.

 • OGŁOSZENIE

  Drodzy Rodzice,

  W związku z nauczaniem na odległość (tzw. praca zdalna) udostępniamy dla Państwa służbowe adresy poczty elektronicznej nauczycielek, poprzez które można się z nami kontaktować w celu rozwiązywania pojawiających się problemów. W miarę możliwości będziemy pomagać, jesteśmy dla Państwa dzieci. Będziemy się również z Państwem kontaktować poprzez adresy email, które Państwo nam podali. Dla nas wszystkich to trudny czas, a dzieci odczuwają to bardziej niż my dorośli.

  Grupa I
  Danuta Orzech – dorzech@pp12.resman.pl
  Magdalena Pająk – mpajak@pp12.resman.pl

  Grupa II
  Renata Ceroń – rceron@pp12.resman.pl
  Anna Wołoszyn - awoloszyn@pp12.resman.pl

  Grupa III
  Joanna Leśniak - jlesniak@pp12.resman

  Grupa IV
  Edyta Graboś – egrabos@pp12.resman.pl

  Grażyna Duplaga - gduplaga@pp12.resman.pl 

  Grupa V
  Anetta Bester – abester@pp12.resman.pl
  Magdalena Zielińska – mzielinska@pp12.resman.pl

  Grupa VI
  Agata Hetman – ahetman@pp12.resman.pl
  Agnieszka Ślęczka - asleczka@pp12.resman.pl

   

 • PODZIĘKOWANIE

  Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!!
  Dziękujemy za Wasze duże zaangażowanie w głosowanie na naszą pracę 
  plastyczną w konkursie "czyściochowo.pl". Dzięki Waszej współpracy 
  Przedszkole znalazło się na liście wygranych. W związku z tym nasza 
  Placówka otrzyma bon na zakupy środków higienicznych dla dzieci.
  Dziękujemy!!!
 • JAK PRZETRWAĆ IZOLACJĘ I NIE ZWARIOWAĆ?

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i propozycjami zabaw p. Ewy Zielińskiej - Specjalisty SPE, edukatora i trenera technik skutecznego uczenia się z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Rzeszowie
  http://ppp2.rzeszow.pl/koronawirus

 • INFORMACJA UNICEF

  UNICEF Polska uruchamia stronę o koronawirusie

  Specjalny portal unicef-koronawirus.pl jest źródłem wiarygodnych informacji dla wszystkich, którzy szukają wiedzy na temat koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby COVID-19. Na stronie znajdują się także praktyczne porady dla rodziców, nauczycieli i uczniów o tym, jak radzić sobie w czasie pandemii.

  Na całym świecie potwierdzono już ponad 750 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a niemal 37 tysięcy osób zmarło. W kilka miesięcy COVID-19 zmienił życie milionów dzieci i ich rodzin. Informacje o chorobie docierają do nas ze wszystkich stron, a zakażenie koronawirusem może stanowić zagrożenie dla każdego z nas. Wiadomości te często budzą w nas lęk.

  Wiele osób szuka rzetelnych informacji, aby dowiedzieć się, jak chronić siebie i swoich najbliższych przed zakażeniem. Niestety w Internecie znajdziemy mnóstwo nieprawdziwych informacji na temat koronawirusa. Dlatego uruchomiliśmy portal unicef-koronawirus.pl, gdzie każdy znajdzie rzetelne i wiarygodne informacje poparte najnowszymi dowodami naukowymi, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

  Na stronie można znaleźć praktyczne informacje na temat koronawirusa, treści edukacyjne, psychologiczne, a także aktualności ze świata związane z COVID-19. Na portalu jest również sekcja z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz materiały dla mediów. Wkrótce na stronie pojawią się także artykuły na temat możliwych sposobów spędzania czasu pod hasłem #zostańwdomu. UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi robi wszystko, aby walczyć z dezinformacją, która może prowadzić do paraliżującego strachu czy stygmatyzacji. Pojawiające się w Internecie zalecenia jakoby np. unikanie jedzenia lodów i innych zimnych posiłków miało uchronić przed chorobą, jest oczywiście nieprawdą.

  UNICEF globalnie współpracuje z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, psychologii czy edukacji, aby dostarczyć sprawdzonych informacji i wskazówek, które mogą pomóc w czasie pandemii. Organizacja działa już od ponad 73 lat i jest obecna w 190 krajach świata niosąc wsparcie dzieciom i ich rodzinom.

  W tych niecodziennych warunkach, w jakich przyszło nam funkcjonować, warto się wspierać i przekazywać wiarygodne informacje. Strona unicef-koronawirus.pl będzie regularnie aktualizowana o nowe wskazówki czy wytyczne, które pomogą rodzicom, uczniom, nauczycielom i nam wszystkim przetrwać trudny czas pandemii. Zachęcam do wejścia na stronę i korzystania z tych wartościowych treści, dodaje Marek Krupiński. Wiarygodna informacja o koronawirusie jest kluczowa dla ochrony naszej i naszych najbliższych przed zakażeniem.

   

 • OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI Z GRUPY I

  Rodzice dzieci z grupy I utworzyli grupę zamkniętą na Facebooku.

  W imieniu Rady Rodziców grupy I pragnę serdecznie zaprosić Rodziców

  dzieci z grupy I do zapisania się.

  Zainteresowanych proszę o kontakt z Panią Dorotą Motyl. Informuję, że

  dołączenie to tej grupy jest jednocześnie zgodą na umieszczanie zdjęć

  dzieci. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Przedszkolem - 17 748 32 75

  Pozdrawiam Przedszkolaki 😊

  Życzę dobrego dnia

  Posyłam uśmiech 😃- czekam również na Facebooku

 • INFORMACJA

  W zakładce PROPOZYCJE ZABAW pojawiła się nowa zakładka "JĘZYK ANGIELSKI".
  Zachęcamy do zaglądania i korzystania.

 • INFORMACJA

   Drodzy Rodzice!

  Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przerwa w pracy przedszkola i obecna sytuacja to dla Was ciężki czas.  My postaramy się Wam pomóc, na ile możemy. Będziemy przedstawiać na stronie głównej w zakładce PROPOZYCJE ZABAW - edukacja zdalna różne pomysły na to, co możecie wspólnie robić w domu, aby oderwać dzieci od telewizora i tabletu oraz wspierać rozwój ich zdolności, umiejętności i kompetencji. Propozycje te wynikają z realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Oczywiście wszystkie nasze propozycje są dobrowolne i  dla chętnych. Mamy nadzieję, że będą dla Was jakąś pomocą.  Zachęcamy do założenia dzieciom teczek i gromadzenia prac plastycznych, które wspólnie wykonacie czy innych efektów zaproponowanych przez nas zadań. Po powrocie do przedszkola urządzimy sobie galerię Waszych domowych arcydzieł. Pamiętajcie również, że jako nauczycielki Waszych dzieci, wciąż służymy Wam wsparciem i pomocą. Mamy nadzieję, że ten trudny czas posłuży umocnieniu Waszych więzi rodzinnych i że szybko wrócimy do normalności.

  Pozdrawiamy Was Rodzice serdecznie i prosimy o przekazanie tych pozdrowień naszym dzieciaczkom :). Wszystkim życzymy dużo zdrowia.

                                                                                             Nauczyciele Przedszkola Publicznego Nr 12 w Rzeszowie 

   

 • Informacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego

  Na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz  oficjalnej rządowej stronie internetowej znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

  KV_plakat_A3_DRUK.pdf